Magistritöö

Tehtud! Minu magistritöö – Hinnang Eesti noorte jalgpalli monitooringule IKT arendamiseks (siit saab lugeda).

Väga hea tunne, et töö on tehtud. Kaitsmine läks libedalt, tulemuseks – A. Aga nüüd on juba natuke kahju, et töö valmis, sest pole põhjust enam tähtsatel isikutel ja jalgpalliässadel nööbist kinni võtta ja küsimusi esitada, kuulata ja uurida, asja arutada.

Olen väga tänulik oma heale ja kannatlikule juhendajale Kristjan Portile, ta jaksas kannatlikult seletada ja ära oodata, kuni ma asjast aru sain. Suur tänu teisele juhendajale Hans Põldojale, kes kohe alguses juhatas mind õigele teeotsale – soovitas juhendajaks paluda Kristjan Porti.

Suured tänud kõikidele, kes mind mu magistritöös aitasid – Eesti Jalgpalliliidust noortekoondiste treenerid, võistluste osakonna spetsialistid, koolitajad ja peakohtunik, välismaa jalgpallispetsialistid, kes olid nõus andma intervjuu ja ülevaate oma maa noorte jalgpallist, FC Flora treenerid ja mängijad, JK Tallinna Kalevi treenerid ja mängijad, FC Nõmme United treener ja mängijad, Inglismaa kõrgliigaklubi noorteakadeemia mängija, pilootküsitlustele vastajad – mu poegade sõbrad ja jalgpallikaaslased, treenerid ja kehalise kasvatuse õpetajad, uuringu küsitlustele vastajad – treenerid, sportlased ja lastevanemad, väga tänulik olen reisikaaslastele ja heale õpetajale tõlkimise abi eest. Suur tänu, kõikidele, kes aitasid mul asjast rohkem aimu saada – TLÜ Terviseteaduste ja Spordi Instituudi väga abivalmis ja teadmisi lahkesti jagavad spetsialistid, Eesti jalgpallikoondise kauaaegne arst, poegade  väga hea ja  sõbralik spordiarst, õppejõud, kes mõistmata seminaris ja praktikal, mida ma täpselt teen,  andsid ikkagi võimaluse ja vabad käed, õpingukaaslased, kes tulid kaasa jalgpalli teemaga, TLÜ raamatukogu referendid, kes aitasid leida artikleid ning raamatuid ja head inimesed, kes laenasid diktofoni, otsisid vajalikke kontakte, olid nõus katsetama, jagasid infot ja andsid nõu, aitäh kõikidele!

Jalgpalliteema valik oli tingitud mu poegade suurest kirest jalgpalli vastu. Alustõed jalgpalli ja treeningute kohta olen saanud isalt, kes oli samuti noorena kirglik jalgpallur.
Suur tänu toetuse eest oma perele, abikaasale ja poegadele, emale, isale, äiale ja ämmale. Nende kõikide mõistev suhtumine ja toetus oli väga vajalik.

Natuke ka tööst ja kasutatud vahenditest.
Töö disaini aluseks oli kvalitatiivne kirjeldav uuring, kasutasin peamiselt etnograafilist meetodit, vt J. Noormets Etnograafiline meetod kehakultuuri uuringutes: uurimuse kavandamine. 2012, õpiobjekt. http://www.tlu.ee/opmat/ts/TSK6055/uurimuse_kavandamine/index.html

Intervjuude transkribeerimiseks ja teksti analüüsiks leidsin ülihea vahendi, lihtsa ja kiire, lisaks väga mugava teksti sorteerimise võimalusega – nVivo tarkvara. http://www.qsrinternational.com/products_free-trial-software.aspx

Kolm küsitlust – jalgpalliklubide ja noortekoondiste treenerite (n = 48), noorte jalgpallurite (n = 90: 30 nais- ja 60 meessoost vastajat) ja lastevanemate  (n = 172) küsitlused olid vastamiseks eSurvey Creator keskkonnas https://www.esurveycreator.com/. Taaskord lihtne ja mugav vahend ja tudengitele täiesti tasuta, täislahenduse võimalustega. Aga jah, vastuseid küsitlustele saada oli väga raske. Olen väga tänulik neile, kes vastasid!

Väga lahedad olid faktoranalüüs ja conjoint analüüs, mida kumbagi meile andmeanalüüsis isegi ei mainitud. Need tegid töö minu jaoks palju huvitavamaks. Faktoranalüüsi kohta lõbus video Andy Field’ilt Factor Analysis/PCA.
Conjoint analüüsi tutvustus http://www.physiol.ox.ac.uk/Computing/Online_Documentation/spss/Version15/SPSS Conjoint 14.0.pdf

Loodan väga, et mu tööst on kasu mõnele treenerile, sportlasele, lapsevanemale või klubile, et see annab veidike mõtlemisainet ja julgust katsetada tehnoloogiat ja tõenduspõhist metoodikat sportlastele sobivaima arengukeskkonna loomiseks.

Jalgpallimaal, 2009, Elo Sepp

jalgpallimaal, 2009

Rubriigid: IFI7058 HT praktika, Magistritöö seminar, Postitused, Vahendid, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s