Ühe jalgpalliklubi infostruktuur

Taristuseminari 2. kodutööks on koostada oma ühe koha infostruktuuri/taristu plaan ja toimimine ning anda ülevaade, mõtted olemasoleva taristu otstarbekast kasutusest ja edasised plaanid/unistused.

Valisin “kohaks” mitte kooli ega lasteaia vaid koondpildi jalgpalliklubidest, kus mul õnnestus kevadel olla haridustehnoloogina uue tehnoloogilise lahenduse eksperimendi üks läbiviijatest. Kasutasime reaalajas sportlaste füsioloogiliste näitajate monitooringut, esmakordne oli võistlussituatsioonis reaalajas sportlaste füüsilise võimekuse jälgimine – sai vaadata südametööd, hingamist, kehatemperatuuri mängu ajal, millal mängija sisemised ressursid olid ammendumas, millal ta vajas hingetõmbepausi või kuumal päeval joogipausi. Kahjuks ei ole praegu ühelgi klubil sellist tehnikat omal igapäevaseks kasutuseks, kuid seda saab laenata intensiivsemaks treeningperioodiks Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudist.

Tegin hetkepildi visandi ühe praeguse ideaalse Eesti jalgpalliklubi IKT vahenditest.
klubi_ikt_vahendid

Võrdluseks 2011. aastal tegin ühe jalgpalliklubi kohta skeemi, milline võiks olla IKT vajadus, kasutus, rakendus klubis.
klubi_veebistruktuurRõõmsaks teeb meele see, et juba mõnes klubis peetakse mängijate koormuse üle arvestust ja selle järgi koostatakse treeningplaane. Samuti, et sportlased jälgivad ise ennast – peavad treeningpäevikut ja jagavad infot treeneriga. Erinevuseks 2011 aastaga on FB osa ja tiimide blogid – blogisid ei viitsita enam pidada, blogid on kolinud FB veebilehtedeks. Samuti ei ole märganud kuskil toimivat varustuse ja fänni-nänni veebipoodi. Kuigi mugav ja usaldusväärne varustuse ostmise lahendus oleks iga noore jalgpalluriema unistus (vist).
Loodan, et jalgpallielu saab hoogu juurde ja treeningud muutuvad mitmekesisemaks tänu teaduslikule lähenemisele. Teadusasutustega seotud testikeskus ja head treeningtingimused annavad loodetavasti mõnele lapsele rohkem mitmekesist mängurõõmu ja hilisemas professionaalses spordis, aga ka harrastajana, parema lähtekoha tervena sporditegemist nautida. Ehk siis suudetakse ennetada vigastusi ja ülekoormust kasvueas. Loodan, et digitaalne infovahetus lülide sportlane-treenerid-spordiarst-perearst-eriarst-kool-huvikool ja kes teab, mis lülid veel, vahel tõuseb uuele tasemele – kus kunagi IT maailma lisatud info, näit. ajaplaanid, tulemused, uuringud jm on asjaosalistele vajadusel nähtavad.

Rubriigid: IFI7062 HT taristuseminar 2011/2014, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s