Ülesanne 6 – rühmatöövahendid

Tänapäeval on teadmuse jagamiseks kasutusel väga erinevaid rühmatöövahendid, kattes kõiki teadmusjuhtimise protsesse: teadmushõivet, -loomet ja jagamist. Rühmatöövahendeid saab kasutada nii organisatsioonisiseselt kui ka väliselt näiteks veebipõhiste rakenduste abil.

Organisatsioonis kasutatavatest rühmatöövahenditest tuleb kõigepealt meelde intranet – olenevalt ettevõttest võib see sisaldada ainult infovahetust, aga pigem on väravaks organisatsioonis kasutatavatele tarkvaralahendustele, sisaldades otseviiteid dokumentide ühisloomele, andmebaasidele, dokumendihaldus-, kliendihaldus-, müügi-, raamatupidamis- ja/või personalihaldussüsteemidele. Tänapäeval on levinud, et intranetti on võimalik personaliseerida ning kasutaja saab oma vajadustest lähtuvalt infohulka kujundada, luua kiirlinke ja märkida, millist infot esimesena näha soovib.

Järjest enam kasutatakse rühmatöövahenditena pilvel istuvaid rakendusi, populaarsemad on Google Drive poolt pakutavad tekstitöötlus, esitlus-, tabelarvutus ja failihaldus vahend. Google rühmatöövahendeid on lihtne kasutusele võtta.
Veebipõhised failihaldussüsteemid Dropbox ja Skydrive on väga populaarsed. Dropbox võimaldab lisaks personaalsetele kaustadele luua kaustu erinevate gruppidega koos kasutamiseks. Jagada saab üksikuid dokumente kui ka organiseeritud sisuga kaustu. Saab olla nii jagaja kui ka vastuvõtja ja omakorda edasi jagaja. Valdavalt jagatakse sisu kinnistes gruppides, kuid saab jagada ka avalikult, kõik oleneb eesmärkidest.

Ajurünnakuteks on hea saada ühes ruumis kokku, aga kui see ei ole füüsiliselt võimalik, siis saab kasutada ka veebipõhiseid rakendused näiteks Tricider. Digitaalselt jäädvustatud ajurünnakute suureks plussiks on nende taaskasutatavus, hiljem on võimalik minna järgi vaatama, millise tulemuseni jõuti või kust kaudu algselt mõte liikuma hakkas.

Ühine teadmusloome on muutunud väga lihtsaks ja populaarseks. Enamustel veebipõhistel rakendustel on võimalus grupina samaaegselt tööd teha. Kasutajaid saab lisada lihtsalt e-postiaadressi teades ja ongi võimalik ühiselt teksti, veebilahendusi ja prototüüpe luua, tabelit pidada, kalendrit kasutada ning aega kokku leppida.

Rühmatöövahenditest kirjutades ei saa mööda vaadata suhtlusvahenditest, millega on mugav luua gruppe. Populaarsemad on Skype, Facebook, kuid siiski kasutatakse veel palju e-kirjade kirjutamist. Ühiste tekstide kirjutamisel on järjest väiksemaks muutunud dokumentide üksteisele saatmine, kasutatakse rohkem veebipõhiseid ühisdokumente, kus on võimalik ka lisada kommentaare ja vestelda. Suhtlusvahendeid kasutatakse audio, video ja tekstiliseks infovahetuseks, aruteludeks ja üksteiselt kinnituse saamiseks.

Rubriigid: INT7059 Teadmusjuhtimine, Postitused, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Ülesanne 6 – rühmatöövahendid

  1. coffret cadeau ütles:

    Hi there I am so delighted I found your web site, I really found you by accident, while I was looking on Aol for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say kudos for a marvelous
    post and a all round interesting blog (I also love the theme/design),
    I don’t have time to read it all at the moment but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be
    back to read a great deal more, Please do keep up the great b.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s