Ülesanne 2 – artikli analüüs

Lugesin Paul M. Hildreth ja Chris Kimble artiklit “The duality of knowledge”.
Väga mõnus on sellist artiklit lugeda, mis mängib kaasa ülesande ja selle lahendamise probleemiga. Loen ja mõtlen, kuidas seda nüüd öelda. Keeruline on õigeid sõnu leida.
Inglise keeles kokkuvõtete tehes saaks lõigata ja kleepida, natuke keerata ja sättida. Tahaksin lugeda seda artiklit ka eesti keeles, kas saan siis samamoodi aru. Tõlkides on alati võimalik midagi kaotada ja või juurde mõelda.

Tõlge hakkab juba pealkirjast pihta – duaalsus, kahesus, kahetine, kahte moodi. Kahte moodi teadmistest või teadmusest on siin igatahes juttu.

Mingis osas on kõik teadmusjuhtimise projektid seotud pehmete väärtustega, pehmete teadmistega. Info, mis on mõõdetav, kirjeldatav tekstiga, on väga tugevalt seotud kaudsete teadmistega, nn vaiketeadmistega, sest arusaamine ja teadmine tekib seoses varasema info ja kogemusega, varasemale lisandudes, seda täiendades või muutes.
Kui teadmusjuhtimine tahab olla teadmusjuhtimine, mitte lihtsalt uue nimega infojuhtimine, siis tuleb mõista ja tunnistada, et osa teadmisi ei ole võimalik sõnadega väljendada.
Teadmised asuvad inimestes, mitte masinates ega dokumentides. Infojuhtimine tegeleb selle osaga, mis on füüsiliselt väljendatud, teadmusjuhtimises lisandub infojuhtimisele inimestes olevate väljendamatute ressursside kasutus- ja juhtimisoskus.
Otsesed ja kaudsed teadmised.
Tajutud ja tajumata teadmised.
Väljendatud ja väljendamatud teadmised.

Hildreth, P. J. & Kimble, C. (2002). The duality of knowledge. Information Research, 8 (1), paper no. 142. Link http://InformationR.net/ir/8-1/paper142.html

Rubriigid: INT7059 Teadmusjuhtimine, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s