7. ülesanne – enesejuhitud õppimine

Ülesandeks oli teha enesejuhitud õppimisega seoses mõistekaart. Koostasin kaardi Gliffyga.

Screen Shot 2013-03-29 at 21.21.57

Mõisted, mis on omavahel seotud jagan mõtteliselt kolmeks. Enesejuhtiva õppimise aluseks on õppija enda tahe ja suutlikkus õppida, see on esmane. Sellega on tugevalt seotud õppimine kui eesmärgistatud tegevus. Kolmandaks sean vahendid, mille abil õppides uuele tasemele jõuda.

Õpikeskkond enesejuhitud õppijale peaks kindlasti sisaldama just talle sobivaid vahendeid ja võimalusi. Hea on alustada õppija eesmärkide seadmisega. Õpetaja  loob ainekava, õpijuhise ja toob välja õpiväljundid, kuid õppijatel võivad olla täiesti erinevad eesmärgid, mida nad saavutada soovivad ja millises kontekstis tulemust näevad. Tulemuse maksimeerimiseks on õpetajal soovitav õppijate eesmärkidega kursis olla, et näha õpitu omandamist just konkreetse õppija kontekstis.

Väga hea, kui on loodud kursuse kalender, kus olulised tähtajad ja ootused/ülesanded on kirjas ja selgelt nähtavad. Selge struktuutiga ajakava võimaldab õppijatel oma plaane teha ja juhusele võimalikult vähe ruumi jätta.  Tehniliste vahendite, rühmatööde ja suuremate ülesannete osas oleks hea suurem pilt, kui tegemist ei ole ainult ühe üksiku koolituse või kursusega. Hea kui erinevatel kutrsustel kasutatakse sarnaseid vahendeid, kui õpieesmärgiks ei  ole just vahendite kasutuse paljusus.

Rubriigid: IFI7056 HT uuringud ja evalvatsioon 2013, Postitused, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s