Magistritöö teema

Magistritöö teema valikul on mul soov siduda magistritöö jalgpalli ja haridustehnoloogia õpingute käigus õpitavaga.

Teema on noorte jalgpallis koormuse mõõtmine treening ja mängusituatsioonides. Täpne pealkiri ja kuidas läheneda ei ole veel kindel, on kaks erinevat varianti.

Pean teemat väga oluliseks ja olen saanud sellele ka kinnitust. Projektijuhtimise aine raames tegime samal teemal projektiplaani, mille käigus viisime sügis-talvel läbi küsitluse “Jalgpallivõistlustel koormuse mõõtmine. On see vajalik?”. Vastuseid saime kokku 70, vastajad olid treenerid, jalgpallurid ja lapsevanemad. Vastustes toodi välja, miks on oluline koormust mõõta, kuidas seda saab treeningute paremaks läbiviimiseks kasutada, samuti milliseid probleeme tänu koormuse mõõtmisele saab ennetada. Toodi ka välja, milles nähakse ohtusid koormuse pideval mõõtmisel.
Kokkuvote - Jalgpallivõistlustel koormuse mõõtmine. On see vajalik_ 70 vastust 23022013-1
Koostöö on jalgpallitreeneritega väga hästi sujunud. Lisaks küsitlusele, olen teinud 2 treeneriga intervjuu ja mulle pakuti võimalust osaleda jaanuaris noortekoondiste fitness-testil vaatlejana.
Teoreetilise osa osas ootan juhendajalt abi, et ta aitaks mind teeotsale. Olen muidugi ka ise üht-teist otsinud, kuid materjalide tõsiseltvõetavuse osas vajan juhendaja kinnitust.

Magistritöö teemadest.
Üks võimalus on disainlahenduse väljatöötamine. Tööpealkirjaga “Laste ja noorte jalgpallimeeskondade koormuse jälgimise süsteem mängu- ja treeningsituatsioonides”.
Kasutades interaktsiooni disaini meetodeid leida sobivaim veebipõhine lahendus erinevatele sihtrühmadele koos kasutamisjuhistega. Magistritöö tulemuseks peaks valmima prototüübi kirjeldus, mida ja kuidas saab kasutada.

Teine teema on seotud uuringu läbiviimisega jalgpallitreenerite seas, kuidas hinnatakse ja mõõdetakse noorsportlaste koormust treening ja mängusituatsioonides, tööpealkirjaga “Treenerite võimalused noorte jalgpallurite koormuse mõõtmiseks parima tulemuse saavutamisel.” Täna mõõdavad treenerid mängijate sooritusi, koormust ja koormuse talumist visuaalse vaatluse ja oma varasema kogemusega. Tahaksin läbi viia katsed erinevate treeneritega, kuivõrd täpsed on nende hinnangud/arvamused võrreldes tehniliste mõõtmistulemustega. Kas täpsusaste oleneb treeneri haridusest, treenerikoolituse tasemest, treeneritöö kogemuse pikkusest, vanusest või varasemast jalgpallurikarjäärist?

Magistritöö tulemuseks võiks olla järeldused, poolt ja vastu argumendid, kas peaks või ei peaks kasutama aeg-ajalt, pidevalt või võimalusel tehnilisi vahendeid noorte jalgpallis koormuse mõõtmiseks. Lisaks, kui leian tehnilise lahenduse, mis on sobiv, loon juhendi, kuidas treener ja jalgpallurid saavad vahendit kasutada.

Probleemiks siinkohal on seadmete soetamine, millega mõõta vahemaad ja kiiruslikke näitajaid ning pulssi. Aga ka selles osas on üks variant, mida arutaksin juba seminaril.

Meeskond

Rubriigid: Magistritöö seminar, Postitused, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s