EduFeedr üllatas

Minu tänane avastus oli see, et õpikeskkondade kursuse haldur on tegelikult hoopis meie kogu HT kursuse kodutööde infokoguja või sinna poole teel. Kuigi tegelikult ju mitte, aga kuna EduFeedr ei oska sorteerida blogipostitusi, siis isegi meie Moodle keskkonna kodutöödest  saab ülevaate mugavalt ilma sisse logimata. Moodlesse paneb igaüks ainult lingi. Ma ei tea, kuidas teistega on, aga hommikul olen hakanud EduFeedrisse pilku peale viskama, et olla kursis, mis teised on teinud ja mida on kommenteeritud.
Kas EduFeedrit saaks nii kasutada läbi õpingute? Et oleks üks kiht juures, mis jaotab progressi ainete vahel, mis kasutavad EduFeedrit? Ja teised, kus ainult blogipostitused, on infovoos?

Sest kui detsembris lõppeb õpikeskkondade aine, siis ka infovoog sinna. Või ei?

Rubriigid: IFI7052 Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud 2012, Postitused, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to EduFeedr üllatas

 1. Jewel ütles:

  Preserve a detailed eye about the moves and phrases of one’s adversaries while enjoying the game.

 2. Hans Põldoja ütles:

  EduFeedris on kursused vaikimisi seadistatud nii, et postituste ja kommentaaride aggregeerimine algab 1 nädal enne kursuse algust ning lõppeb 2 nädalat pärast kursuse lõppu. Mulle lubati novembris arendajate tööaega, et saaks parandada selle vea, et EduFeedr ei oska kategooriate põhjal aggregeerida. Seejärel peaks EduFeedr keskkonnas läbiviidavad kursused näitama koheselt ainult kursusega seotud postitusi.

  Põhimõtteliselt oleks võimalik EduFeedris üles seada ka kursus “Haridustehnoloogia 2012”, mille liikmeks on lisatud teie kõigi ajaveebid (nende puhul mitu ajaveebi, kel on eraldi ajaveebid meie ja Mardi kursuse jaoks). See kursus võiks vabalt 2 aastat kesta. Ülesanded ja progressi diagramm jääks sealt kursuselt puudu, toimiks ainult viimase 10 postituse ja kommentaari näitamine.

  Veeb 2.0 vahenditest on selliseks kogukonna vookoguks näiteks paper.li, mida kasutatakse mitmetel avalikel MOOC kursustel. Ma tegin katseks HT12 paper.li ajalehe, mis peaks uuenema igal hommikul kell 8. Tasuta konto puhul oli võimalik lisada ainult 25 allikat, sinna mahtusid täpselt teie ajaveebid, paari kursuse veebid ja kahe kursuse Twitter hashtag/konto:
  http://paper.li/hanspoldoja/1350377624

  • Elo ütles:

   Aitäh Hans! Proovime Paper.li’d . Kursuse HT2012 kohta on vist 10 viimast postitust vähe, ühe aine puhul on see ok. Perioodil, kui on tähtajad ühel ajal, siis võib jääda väheks. Kas EduFeedris saab postituste näitamist reguleerida ka perioodiga näit 2 nädalalt? Praegu küll ei ole EduFeedr nii mõeldud, aga kas oleks võimalik arendada nii, et siduda kursus HT2012 ainetega, millel on õppetöö – st ülesanded EduFeedriga seotud. Progress üksteise all, eraldi lehel vms.

 3. taimidreier ütles:

  Kunagi septembri keskel, kui ma avastasin, et minu kõikide erinevate kursuste blogipostitused ilmuvad Õpikeskkondade kursuse EduFeedri lehel, kirjutasin Hansule ja tahtsin muuta oma blogi aadressi täpsemaks ehk viidata konkreetsele kategooriale. Sain sellise vastuse, tsiteerin Hansu: “EduFeedr praegune versioon ei oska eraldi kategooriatest postitusi aggregeerida. See probleem on ammu teada, aga ma ei ole saanud arendajate tööaega selle vea parandamiseks. Õppejõuna saan ma EduFeedris peita neid postitusi, mis ei ole kursusega seotud. Käin paar korda päevas EduFeedrist uusi postitusi vaatamas ja siis kaovad kursuse avalehelt teiste kursuste postitused”.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s